Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan Movie 07: Crossroad in the Ancient Capital

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: Meikyuu no Crossroad isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン 迷宮の十字路(クロスロード) şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Macera, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

19 Nisan 2003, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 48 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Tokyo’da bir tapınak. Üç kişi burada gizli görüşme yapmaktadır. Ancak karanlıkların içinden Okina maskesi takan bir adam çıkagelir ve üçünü de orada öldürür. Aynı gün Osaka ve Kyoto’da da birer cinayet işlenmiştir. Polis cinayete kurban giden bu beş kişinin de “Genjibotaru” adı verilen Tokyo, Osaka ve Kyoto’da tarihi eser hırsızlığı yapan suç örgütünün üyesi olduğu sonucuna varır. Cinayetler intikam için mi işlenmiştir? Yoksa örgüt içi bir hesaplaşma mı? Polis bu konuda hiçbir ipucuna rastlayamamıştır. Diğer yandan Kogorou, Ran ve Sonoko ile birlikte Kyoto’ya gelen Conan, Hattori Heiji ile davayı araştırmaya başlar. Ve Okina maskesi takan adamın karşılarına çıkması uzun sürmez. Conan ve arkadaşları, Kyoto’nun karmaşık sokaklarında tarihin karanlık sayfalarındaki gizemi çözmek zorundadır. Zorlu bir dava ve keskin çıkarımlar, arkadaşlık ve aşk ilişkileri… Tüm bunların ötesinde Conan’ın bedenine ne olmaktadır…

yorum Yap