Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan Movie 08: Magician of the Silver Sky

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: Ginyoku no Magician isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン 銀翼の奇術師[マジシャン] şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Macera, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

17 Nisan 2004, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 48 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Dedektif Conan’ın bu yeni filminde Kaitou Kid hırsızlık denemelerine devam ediyor. Ünlü bir oyuncu Kaitou Kid’in çalacağını duyurduğu kıymetli yüzüğünü koruması için Mouri Kogorou’dan yardım ister. Hırsızlığın gerçekleşeceği gün Kaitou Kid, kimsenin tahmin edemeyeceği bir kılıkla partiye katılmış ve Conan’la zekâ yarışına girişmiştir. Lakin her zamanki gibi yine paçayı kurtarmayı başarır. Ünlü tiyatro oyuncusu mücevherin korunmasına teşekkür olarak Kogorou ve yakınlarını Sapporo’daki kutlamaya davet eder. Ancak hiçbiri tehlikelerle dolu bir yolculuğa adım attıklarının farkında değildir. Bu havayolu seyahatinde onları ne gibi tehlikeler beklemektedir…

yorum Yap