Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan Movie 10: Requiem of the Detectives

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: Tantei-tachi no Requiem, The Private Eyes’ Requiem isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン 探偵たちの鎮魂歌[レクイエム] şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Macera, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

15 Nisan 2006, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 51 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Mouri Kogoro’nun bir davayı çözmek üzere kimliği belirsiz, varlıklı bir kimse tarafından Miracle Land Eğlence parkı içinde yer alan bir otele çağrılır. Ekranda yüzü gözükmeyen biçimde beliren müşteri konukseverliğinin göstergesi olarak Mouri davayı çözerken, beraberinde getirdiği kişiler için Vip Üye giriş imkanı sunan ve Luna Park’ta dilediğince eğlenmelerine imkan veren saatler dağıtır. Bununla birlikte, sıra Conan’a geldiğinde O’nun Mouri Kogoro ile kalmasını ve bu geziye dahil olmamasını beklediğini belirtir. Çok geçmeden anlayacaklardır ki bu masum hediye bir tehdit ve komplo aracıdır. Ran ile Detektif Çocuklar tüm gerçeklerden habersiz, başarısızlık durumunda hayatları tehlikeye girecek birer rehine durumuna düşerlerken Mori ve Conan polisi karıştırmaksızın verilen ipuçlarını izleyerek akşam kapanış saatine kadar davayı sonuçlandırmak zorundadırlar. Aynı zamanda Conan fark eder ki gerçek kimliği bir şekilde öğrenilmiştir. Bir süre sonra Hattori Heiji, Kazuha Toyama ve Kaito Kid’le de bu olay dahilinde yolları kesişecek, Heiji ve Conan davayı çözmek için bir kez daha birlikte üstün zeka ve becerilerini sergilemek zorunda kalacaklardır.

yorum Yap