Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan Movie 16: The Eleventh Striker

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Detective Conan Movie 16: 11 Nin-me no Striker isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 劇場版 名探偵コナン 11人目のストライカー şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Macera, Spor, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

14 Nisan 2012, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 50 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“20 Kasım: Conan ve Dedektif Çocuklar bir futbol stadyumunda maç izlemektedir. Kogorou, Japonya çapında bir bombalama eylemi olacağını ihbar eden bir telefon alır. Memur Meguro, Kogorou ve Ran, bombaların nereden geleceğini 45 dakika içinde bulmak zorundadırlar. Ran’ın telefonla yardım istemesi üzerine Conan da olaya dâhil olur. Şüpheli, futbol dünyasıyla bir şekilde ilgili biridir. Üstelik “December X Day” şifresi Kogorou’ya ikinci kez gönderilmiştir.

yorum Yap