Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan Movie 18: The Sniper from Another Dimension

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: Ijigen no Sniper isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン 異次元の狙撃手(スナイパー) şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Shounen, Polisiye, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

19 Nisan 2014, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 50 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Bell Tree Kulesi’nin açılışına katılan Conan, Ran, Masumi Sera ile beraberindekiler gizemli ve tehlikeli görünen bir nişancının kalabalığı hedef almasının ardından yaşanan büyük çaplı panikle birlikte gözü kara dedektifimiz yeni bir olay örgüsü ile karşı karşıya kalır. Ancak devam eden süreçte katilin yarattığı dehşet ve neden olduğu yeni ölümler şehre korku salar. Özellikle acaba Masumi Sera ve Subaru Okiya’nın yaşanan olaylarla bağlantısı mı vardır?

yorum Yap