Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan Movie 19: The Hellfire Sunflowers

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Detective Conan: The Sunflowers of Inferno, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Detective Conan: The Sunflowers of Inferno bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Detective Conan Movie 19: Gouka no Himawari isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 映画 名探偵コナン 業火の向日葵 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Shounen, Polisiye, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

18 Nisan 2015, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 52 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“New York’da dünyaca ünlü bir resim müzayede edilecektir. Japonya’da yok olduğu düşünülen Van Gogh’un “Sunflowers” serisinden bir parça. Jirokichi Suzuki diğer tüm teklif verenlerden 300 milyon dolar daha fazla teklif sunarak dünya genelinde dağılan tüm “Sunflowers” serisini tamamlayacağını belirtir. Conan ve Ran da izlerken tüm dünyanın gözü önünde sert güvenliğiyle övünen japon “Lake Rock” müzesinde şimdiye kadarki en harika sergiyi açacağını açıklar. Resimleri koruması için “Seven Samurai” olarak bilinen yedi kişiyi toplar ancak tam onların ortaya çıkacağı anda Kaito Kid kendini gösterir. Tekrar yok olmadan önce ne olursa olsun o resimleri çalacağının duyurusunu yapar. Normalde büyük mücevherlerin peşinde olan Kid neden böyle bir şey yapmıştır? Herkesin panik yaptığı sırada Kid’in ortaya çıktığını öğrenen liseli dedektif ortaya çıkar:Shinichi Kudo.

yorum Yap