Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan OVA 05: The Target is Kogoro! The Detective Boys’ Secret Investigation

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: Hyouteki wa Kogoro! Shounen Tanteidan Maruchichousa isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン 標的は小五郎!!少年探偵団マル秘調査 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Macera, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

01 Ocak 2005, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Conan Edogawa ve sınıf arkadaşları, seçtikleri küçük işletmeler hakkında bir sınıf raporu yapmakla görevlendirilir. Diğer olası konuları attıktan sonra, Dedektif Çocuklar, Dedektif Kogorou Mouri’nin işi hakkında daha fazla bilgi edinmenin mükemmel bir fırsat olduğu sonucuna varıyor. nnConan’ın arkadaşları, çalışmalarının tüm ayrıntılarını ilk elden deneyimlemek istedikleri için basit bir röportaj yapmayı reddediyorlar. Böylece, isteksiz bir Conan ve Ai Haibara ile birlikte, ünlü dedektifi bir gün boyunca kuyruğa almaya karar verirler. Ancak, Kogorou’nun şu anki durumu beklenmedik ve tehlikeli bir hal aldığında çocuklar yakında korkunç bir duruma karışacaklar.

yorum Yap