Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan OVA 06: Follow the Vanished Diamond! Conan & Heiji vs. Kid!

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: Kieta Daiya wo Oe! Conan & Heiji VS Kid! isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン 消えたダイヤを追え! コナン・平次vsキッド! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

15 Mart 2006, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Bir gün Mori Kogoro’nun özel dedektiflik bürosu bir şantaj çağrısı alır. Arayanın yanlış numara olduğu fark eder. Conan telefondaki sesi tanımlayabiliyor, aynı zamanda bir lise dedektifi olan ama Osaka’daki eski arkadaşı Heiji’ninkine benziyor. Davayı çözmek ve çalınan mücevheri bulmak için bir kez daha güçlerini birleştiriyorlar. nnAma mücevherden sonra olanlar sadece onlar değil. Ünlü usta hırsız Kaitou Kid, 100.000.000 Yen değerinde olan bu parçaya ilgi duydu ve şimdi suçluyu bulan ve mücevheri ilk alan Heiji ve Conan’a kalmış.

yorum Yap