Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Detective Conan OVA 11: A Secret Order from London

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Meitantei Conan: London kara no Maru Hi Shirei isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 名探偵コナン ~ロンドンからの㊙指令 (ロンドンからのマル秘指令) şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, Macera, Polisiye, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

30 Mayıs 2011, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 25 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Diana Kogorou’yu ve Ran’ı Londra’ya davet eder, ancak Conan icat ettiği adıyla seyahat edemediği için Ai ona geçici bir panzehir verir ve Kudou Shin’ichi olarak seyahat etmesine izin verir. nnProfesör Agasa ile birlikte Londra’ya gidiyorlar. Japonya’da Ai şimdi Ayumi ile yaşıyor. Dairelerinin yanında, Kurokawa Youji adında siyah giysili şüpheli bir adam izlemeye çalışıyor ve şimdi Ai’yi buldu. Mitsuhiko, tam olarak Ai’ye benzeyen Grace Aihara adlı yabancı bir aktrisin dergisinde bir resim fark ettikten kısa bir süre sonra Conan, Mitsuhiko’ya Ai’ye Profesörün evinden uzak durmasını söyler. Ve böylece, Mitsuhiko ve Genta Ai’yi korumaya çalışıyorlar …

yorum Yap