Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Devilman: Tanjou-hen

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Devilman: The Birth, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Devilman: The Birth bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) デビルマン 誕生編 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Bilim Kurgu, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

01 Kasım 1987, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Dynamic Planning, Kodansha studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Oh! Production studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 51 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Şeytanlar vardır ve güçleri insanların kavrayışlarının ötesindedir. Doğrusu onlarla savaşta insanoğlunun en ufak bir şansı yoktur. Bir şeytanı yok etmeye yetecek kadar güçlü olan sadece başka bir şeytandır ve bu mantıktan hareketle Asuka Ryou, iyi kalpli arkadaşı olan Fudou Akira’yı bir şeytanın ele geçirmesine dair planını uygulamaya koyar. Eğer insanın saf bir kalbi varsa, o zaman kendini ele geçiren şeytanı kontrol edebilir ve böylece bir şeytana eşit düzeyde güce sahip olabilir. Bir kulüpte ayin yaptıktan sonra plan işe yarar ve Akira, Amon adında güçlü bir şeytan tarafından ele geçirilir. Şimdi Akira, karanlık çöktüğünden beri, saklı şeytanların tehlikesine karşı insanoğlunu tek adalet şampiyonudur.

yorum Yap