Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Devilman: Yochou Sirene-hen

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Devilman: The Demon Bird, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Devilman: The Demon Bird bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) デビルマン 妖鳥シレーヌ編 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Bilim Kurgu, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

25 Şubat 1990, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Dynamic Planning, Kodansha studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Oh! Production studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 57 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Şeytanlar vardır ve güçleri, insanların kavrayabileceğinin ötesindedir. Aslında o kadar güçlüler ki, insanların onlara karşı bir kavgada şansı yok.rnrnBir şeytanı yenecek kadar güçlü olan tek şey başka bir iblistir ve bu mantık sayesinde Ryo Asuka, iyi kalpli arkadaşı Akira Fudo’nun bir iblis tarafından ele geçirilmesi planını gerçekleştirir. Bir kişi saf kalpliyse, ona sahip olan şeytanı kontrol edebilir ve böylece bir şeytana eşit bir güç elde edebilir. Bir kulüpte cehennem yükseldikten sonra plan işe yarar ve Akira, Amon olarak bilinen güçlü iblis tarafından ele geçirilir.rnrnŞimdi Akira, zamanın başlangıcından beri insanlığı rahatsız eden gizli şeytan tehdidine karşı beşeri bilimlerin tek adalet şampiyonudur.rnrnBir Devilman filmidir.

yorum Yap