Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Digital Devil Story: Megami Tensei

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Digital Devil Monogatari Megami Tensei isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) デジタル・デビル物語〈ストーリ〉 女神転生 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Korku, Okul, Macera, Doğaüstü Güçler, Psikolojik, Şeytanlar, Gizem, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

25 Mart 1987, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Movic, Tokuma Japan, Tokuma Shoten studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise animate Film studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 45 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikaye, iç içe girmiş gizemli bir geçmiş yaşamı paylaşan iki lise öğrencisi Akemi ve Yumiko etrafında dönüyor. Akemi okulda zorbalığa uğramıştır ama intikam almak için başarıyla bir iblis çağırma programı yaratır fakat bu programla beraber kaos ortaya çıkar. nOVA, Aya Nishitani’nin Digital Tensei Story: Megami Tensei novelinin ilkini konu olarak almaktadır

yorum Yap