Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Dirty Pair no Ooshoubu: Nolandia no Nazo

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Dirty Pair: Affair of Nolandia, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Dirty Pair: Affair of Nolandia bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Dirty Pair no Daishoubu: Nolandia no Nazo, WWWA Dirty Pair no Ooshoubu: Nolandia no Nazo isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ダーティペアの大勝負 ノーランディアの謎 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Polisiye, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

20 Aralık 1985, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Studio Nue studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 55 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Dirty Pair bu seferki görevlerinde düşen bir uçaktan kurtulduğuna inanılan üstün güçlere sahip bir kızı aramaktadır. Kızlar bu defa özel rüyalar aracılığıyla meseleyi çözmeye uğraşmakta ve onları engellemek için kurulan zihnin kör noktalarındaki tuzaklardan kendi yöntemlerince kurtulmaya çabalamaktadırlar.

yorum Yap