Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Dokidoki! Precure Movie: Mana Kekkon!!? Mirai ni Tsunagu Kibou no Dress

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 映画 ドキドキ! プリキュア マナ結婚!!? 未来につなぐ希望のドレス şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Çocuklar, Büyü, Shoujo, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

26 Ekim 2013, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Asahi Broadcasting, Kinoshita Group Holdings studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Toei Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 11 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Mana annesi ve büyükannesi tarafından kullanılmış olan bir gelinliği alır. Birden bire adı Matthew’el olan gizemli bir adam ortaya çıkar ve insanları unutulmuş olan anılarına hapseder. Uzun zaman önce bulduğu Mallow adında bir köpeği ve büyükannesini özleyen mana hapsolduğu anılarından bir süre çıkmak istemez. Fakat bir terslik vardır. Mana’nın anıları değişmiştir ve en iyi arkadaşı olan Rikka ve Alice orada yokdur. Eğer anılarında esir olamaya devam ederse geleceği mahvolacaktır. İşte bu yüzden bu kızlar savaşmak zorunda!

yorum Yap