Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Doubutsu Takarajima

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Animal Treasure Island, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Animal Treasure Island bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) どうぶつ宝島 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

20 Mart 1971, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Toei Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 15 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Robert Louis Stevenson’ın ünlü romanından uyarlanan, Hayao Miyazaki’nin baş animatör olarak çalıştığı animede Jim, arkadaşı fare Gran ile bir handa çalışmaktadır.Bir gün gizemli bir adam hana gelir ve ardında bir harita bırakır.Harita, hazine olan bir adayı göstermektedir.Böylece ikili, hayallerini gerçekleştirmek üzere küçük teknelerine atlar ve hanı geride bırakırlar.Fakat görünüşe göre haritayı bilen başka kişiler de vardır.İkilinin yolları Kaptan Silver ve vahşi korsan grubuyla kesişir.Jim, Gran ve yeni arkadaşları Kathy hazine avında onları yenmeye çalışır.

yorum Yap