Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Dragon Ball Z: Zenbu Misemasu Toshi Wasure Dragon Ball Z!

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Looking Back at it All: The Dragon Ball Z Year-End Show!, Zenbu Misemasu Toshi Wasure Doragon Boru Zetto! isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 全部見せます 年忘れドラゴンボールZ! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Dövüş Sanatları, Aksiyon, Shounen, Macera, Süper Güçler, Yaşamdan Kesitler, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

31 Aralık 1993, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Toei Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 5 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“25. Dünya Dövüş Sanatları Turnuvasının yaklaştığı tarihte Gohan ve Goten kışın ortasında dışarıda sıcak bir banyo yapıyordur. Hâlâ ölmüş olan Goku, Anlık Işınlanmayla oğullarının önünde aniden belirir ve küvette onlara katılır. Yıl başı özel programı olarak seyirciye Dragon Ball Z’nin en iyi sahnelerini hatırlatırlar.

yorum Yap