Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Dragon Quest: Dai no Daibouken (TV)

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Dragon Quest: Dai’s Great Adventure, Dragon Quest: Adventure of Dai isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ドラゴンクエスト・ダイの大冒険 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Büyü, Dövüş Sanatları, Shounen, Macera, Komedi, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 46 / 46 bölümdür.

17 Ekim 1991, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Toei Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Şeytan lordu Hadlar’ın yenilmesinden sonra tüm canavarlar, onun kötü iradesinden kurtulurlar ve Delmurin adasına taşınıp huzur içinde yaşarlar. Dai, bu adada yaşayan tek insandır. Nazik canavar Brass tarafından yetiştirilen Dai’nin hayali büyüyünce kahraman olmaktır. Şeytan lordu Hadlar dirilmiştir ve önceki kahraman Avan, Dai’yi savaşta yardımcı olması için eğitmeye başlar. Böylece Dai’ye kahraman olma yolu açılır. Ancak şimdi daha güçlü bir şeytan lorduna hizmet ettiğini açıklayan Hadlar, Avan’ı öldürmeye gelir. Avan, öğrencilerini kurtarmak amacıyla Kendini Feda Etme büyüsünü kullanır ama Hadlar’ı yenemez. Dai ve Avan’ın diğer öğrencisi Pop çaresiz kaldıkları anda, Dai’nin alnında bir işaret belirir ve aniden süper güçler kazanır, böylece Hadlar’ı defeder. Daha sonra bu iki öğrenci, Avan’ın intikamını almak ve dünyaya tekrar barış getirmek için bir yolculuğa çıkarlar.

yorum Yap