Anime Bilgi: Dragon’s Heaven

0 2

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Dragon’s Heaven, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Dragon’s Heaven bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ドラゴンズヘブン şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Mecha, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

25 Şubat 1988, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Toshiba EMI studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise AIC, Artmic studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 42 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“3195 yılında, robotlar ve insanlar arasında bir savaş vardı. Shaian, duyarlı bir savaş zırhı, savaşta yoldaşını kaybettiğinde iç sistemleri yeni bir insan bulana kadar kapatıldı. Neredeyse 1000 yıl sonra ve Shaian’ın en büyük düşmanı hala hayattadır ve Brezilya’da savaşmaktadır. Yeni bir arkadaşının yardımıyla, kıta üzerinde başka bir savaş başlamadan önce bu şeytani gücü durdurmak mümkün olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not