Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Dragon’s Dogma

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ドラゴンズドグマ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Aksiyon, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 7 / 7 bölümdür.

17 Eylül 2020, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sublimation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 26 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikaye, kalbini çalan bir ejderhadan intikam almak isteyen bir adamın yolculuğunu anlatıyor. Bu yolda, adam “Arisen” olarak hayata döndürülür. Bu aksiyon dolu macera animesi insanların yedi ölümcül günahını temsil eden iblislerin meydan okuduğu bir adam hakkında.

yorum Yap