Anime Bilgi: Dragonaut: The Resonance

0 1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Dragonaut – The Resonance, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Dragonaut – The Resonance bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ドラゴノーツ-ザ・レソナンス- şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Mecha, Aksiyon, Romantizm, Bilim Kurgu, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 26 / 25+ bölümdür.

04 Ekim 2007, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Nihon Ad Systems, Sotsu Music Publishing studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Gonzo studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 25 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikayenin başlangıcından 20 yıl önce Dünya’ya doğru giden bir asteroit Plüton’u yok etti. Thanatos isimli bu asteroit Plüton’un yok olması üzerine bir süreliğine duraksadı. Şimdi ise Dünya’nın yok olmasından kaçınmak için bir güneş sistemi inceleme bürosu olan ISDA, D Projesi isimli bir proje üzerine çalışıp, okyanus altında buldukları yumurta ile Dragonaut’ları oluştururlar. Bu silahın ana amacı ise zamanı geldiğinde asteroiti yok etmektir ama sonra bir ejderha kadar güçlü yaratıklar ortaya çıktığında fark ederler ki karşılaştıkları tek tehlike asteroit değildir.rnrnBu yaratıklardan birinin sebep olduğu cinayete tanık olan 18 yaşındaki Kamishina Jin çok yalnız bir çocuktur. Ailesini 2 yıl önce bir mekik kazasında kaybetmiştir ve ejderhaların bu gizemine bulaştıktan sonra Dragonaut’un seçilmiş bir pilotu olur. Yolculuğunda yardımcı olan Toa ise Jin Kamishina’yı yüksekten düşüp ölmek üzereyken kurtarır.rnEjderhaların gizemlerinin derinliklerine inerken, yeni dostlar ve yeni düşmanlarla karşılaşırlar ayrıca daha yakın bir ilişkileri olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not