Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: ēlDLIVE

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

elDLIVE, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. elDLIVE bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) エルドライブ 【ēlDLIVE】 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Shounen, Uzay, Polisiye, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

08 Ocak 2017, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Half H.P Studio, Shueisha, Tencent Japan, Tokuma Japan Communications, Yomiuri Telecasting, d-rights studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio Pierrot studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Chuuta Kokonese teyzesiyle yaşayan bir yetimdir. Kendini bildi bileli kafasında çıkan sesler dışında, normal bir çocuktur. Ta ki garip görünüşlü bir şey onu eve kadar takip edip onu fantastik yaratıklarla dolu bir yere ışınlayana kadar. Burası uzay polis istasyonudur ve Rein Brickke, Güneş Sistemi Departmanı’nın başı, ona bilgisayar tarafından polis kuvvetine uygun bir aday olarak seçildiğini söyler. Ama Rein Brickke’nin çalışanlarından ve Chuuta’nın okulundan olan melek yüzlü ve sinirli bir insan olan Misuzu Sonokata, onunu bu iş için uygun olmadığını düşünmektedir. İlk başta şok olan Chuuta, kafasındaki sesin ısrarıyla ve de Misuzu’yu hatalı çıkarmak için, giriş testine girmeye karar verir.

yorum Yap