Anime Bilgi: Emblem Take 2

0 1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 代紋(エンブレム) TAKE2 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Seinen, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 2 / 2 bölümdür.

25 Ekim 1993, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Toei Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 51 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Shinjuku, 1983. Kaeda Yakuza çetesinin bir üyesi olan Akutsu Jouji, bir üniversite tezahürat ekibiyle bir arbedede kaybetti ve acı gözyaşlarıyla af diliyor. O zamandan beri Jouji’nin hayatında hiçbir şey yolunda gitmedi, 10 yıl sonrasına kadar 1993’te arkadaşına onu öldürmesi emredildi ve o kaçarken kendini öldürerek sefil hayatına son verdi.rnrnAncak Jouji gözlerini açtığında 1983’te Shinjuku’daydı, üniversite öğrencileriyle işlerin ters gitmesine neden olan kavgada. Şimdi on yıllık anı ve deneyime sahip olan Jouji, üniversite öğrencilerini ruh ve bilgelikle itiyor. Şimdi şehirde altın bir amblem takacağına yemin ediyor ve hayatına yeniden başlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not