Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Ex-Arm

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) エクスアーム şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Seinen, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 0 / 12 bölümdür.

11 Ocak 2021, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını BS Fuji, Crunchyroll SC Anime Fund, MAGNET, Nippon Animation, Royal Limousine, Shueisha, Video Market, Yomiuri TV Enterprise studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Visual Flight studyosudur.

Anime Konusu:

“Akira Natsume’nin elektrikli cihazlara karşı fobisi var gibi görünse de aynı zamanda onlarla çok iyi bağlantı kurabilmektedir. Bir gün daha iyi bir forma girmek ve tıpkı abisi gibi bir kız arkadaş bulmak için değişmeye karar verir. Fakat daha sonra Akira bir kaza sonucu aniden ölür. Bundan 16 yıl sonra özel bir kadın polis memuru ve onun android partneri, son çare olarak geminin tüm kontrollerini EX-ARM olarak adlandırılan gelişmiş bir yapay zekâ ve süper silaha devrederler fakat aslında bu yapay zekâ Akira’nın beynidir.

yorum Yap