Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Feng Yun Jue

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Storm Rider: Clash of the Evils, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Storm Rider: Clash of the Evils bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Wind and Cloud Duel isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 風雲決 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Dövüş Sanatları, Aksiyon, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

19 Temmuz 2008, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Puzzle Animation Studio Limited studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 35 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“İki efsanevi karakter olan Rüzgar ve Bulutun hikayesini konu almaktadır. Kılıç tapınağı Villa, isyan çıkardıkları komplosu ileri sürülerek insanlarının kanlı bir şekilde katledildiğine tanıklık etmiştir. Villa’nın genç ustası Ao Jue, bu kanlı infazdan sağ kurtulan tek kişidir. Ailesinin nesiller boyu yaptığı ‘Jue’ kılıcını tamamlamak için Ao Jue, Tin Ha Wui’ya saldırmaya ve klıcın gücünü açığa çıkaracak Flame Kylin’in kanını bulmak için Rüzgar ve Bulut’a savaş açmaya yemin eder. Flame Kylin’in kanını içeren Rüzgar’ın kanı, onu Ao Jue’nin kılıcı tamamlama planlarında asıl hedef haline getirir.

yorum Yap