Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Fractale

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Fractale, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Fractale bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) フラクタル şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Bilim Kurgu, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 11 / 11 bölümdür.

14 Ocak 2011, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Asmik Ace Entertainment, Fuji TV, Graphinica, Sony Music Entertainment studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise A-1 Pictures, Ordet studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Fractale yönetim sisteminin tamamlanmasıyla insanlık, tarihte ilk defa hiçbir çaba harcamadan yaşamını sürdürmenin keyfini sürmeye başlar. Günümüzde, etkinleşmesinden 1000 yıl sonra bile hala çalışan sistemin işleyişini anlayabilecek kimse kalmamıştır. Çoğu kişi, sistemi korumanın nihai mutluluğa giden tek şart olduğuna inanmaktadır. Hayatı amaçsızca yaşayan bir çocuk olan Clain bir gün, bazı insanlar tarafından kovalanan Phryne adında bir kıza yardım eder. Kısa süre sonra Phryne geride sadece bir broş bırakarak gözden kaybolur. Broşun içinde, kız çocuğu şeklinde bir “suret” olan Nessa’ya ait veriler vardır. Nessa ile birlikte Phryne’i aramak üzere yola koyulan Clain, yolculuğu sırasında Fractale sisteminin ardındaki gerçekleri keşfedecektir.

yorum Yap