Anime Bilgi: Fushigi na Elevator

0 0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

The Elevator, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. The Elevator bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Fushigina Elevator isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ふしぎなエレベーター şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

01 Ocak 1991, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Yamamura Animation, Inc. studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 8 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Bir sabah evinden okuluna gitmek için çantası ile yola koyulan çocuk asansöre biner. Gitmek istediği katın tuşuna basar ve beklemeye başlar. Bu sırada asansör aniden sarsılır ve durdurmaya fırsat olmaksızın yere çakılmaya devam eder. Asansörün yere düşmesi son bulduğunda kendisini dünyanın derinliklerindeki bir evrende yolculuk içinde bulur.rnrnYamamura Animasyon Kısa Filmidir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.