Anime Bilgi: Gakkatsu! 2. Sezon

0 0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Gakkatsu! Dai 2 Series isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ガッ活! 第2シーズン şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Okul, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 0 / 25 bölümdür.

16 Ocak 2013, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını NHK studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Fanworks studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 5 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Kurgusal bir okulda öneri deposu olan Rareko, sürekli saçma ama coşkulu tartışmalar açarak canlı bir sınıf hayatı yaratmıştır. Muazzam konular bularak, sınıf arkadaşları ile kılıç darbesi benzeri kelimelere ayrıntılı açıklamalar getirirler. Eğlence ve öğrenme ile dolu 5 dakikalık bir müzakere komedisi. Serinin 2. sezonudur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.