Anime Bilgi: Galerians: Rion

0 2

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Galerians: Rion (2003) isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ガレリアンズ:リオン şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Bilim Kurgu, Shounen, Macera, Doğaüstü Güçler, Askeri, Psikolojik, Gizem, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

24 Nisan 2002, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Enterbrain studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 22 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Sevgili oğlum Rion; Eğer bu mesajı izliyorsan, annen ve ben artık hayatta değiliz demektir. Bundan yedi yıl önce Dorothy isimli zeki bir bilgisayar, iki profesör tarafından yaratıldı. Bu zeki ve kendi kendisini geliştirebilen bilgisayar Michelangelo şehrinin ana bilgisayarı olarak hak ettiği konuma getirildi. İlk önce bulunduğu ortama uyum sağlamıştı ama çok geçmeden kontrolü kaybedildi. İnsanları korumak için programlanmış olan bu bilgisayar artık bir insan gibi düşünüp sorular soruyordu. Dorothy insanları korumaktan vazgeçip kendisi için çalışmaya başladığında onunla Tanrı hakkında konuştum oğlum. Ona, Tanrının yaratıcı olduğundan, onun yarattığı dünyada yaşadığımızdan, kimsenin ona karşı gelemediğinden bahsettim. Ardından Dorothy’i yaratanların insanlar olduğunu söyledim. Her şey işte o zaman başladı… Kendisinin yaratma gücüne sahip olduğunu fark eden Dorothy, Galerionları yarattı. Böylece insan soyu büyük bir tehlikeye girdi… Polygon Magic tarafından Playstation için yapılmış Galerians adlı oyundan uyarlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.