Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Gensou Mangekyou The Memories of Phantasm

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Touhou Unofficial Doujin Anime: A Summer Day’s Dream isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 東方二次創作同人アニメ 夢想夏郷 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Büyü, Vampir, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / ? bölümdür.

29 Aralık 2008, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Maikaze studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 22 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“☆ Bu animede Team Shanghai Alice’in Touhou Project isimli oyunlarında geçen karakterler ve konular bulunmaktadır. Sıradan bir cadı olan Kirisame Marisa, baharın ortasında yaşanan soğuk karlı havanın bir youkai yüzünden olduğunu öğrenir. Hayaletler Diyarı’na araştırmak için gittiğinde ise bu vakanın ardındaki kişiyi bulur fakat işler kızışır. Mistik sınırın koruyucusu olan arkadaşı Hakurei Reimu, zamanında gelip Marisa’yı kurtarabilecek mi? Yoksa ruhu Hayaletler Diyarı’ndaki sonsuzlukta kaybolacak mı?

yorum Yap