Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Hengen Taima Yakou Karura Mau! Nara Onryou Emaki

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Karura Mau Movie, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Karura Mau Movie bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Karura Dance, Hengentai Mayakou Karura Mau! Nara Onryou Emaki, Hengentaimayakou Karuramau! Naraon’ryouemaki isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 変幻退魔夜行 カルラ舞う! 奈良怨霊絵巻 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Korku, Aksiyon, Shoujo, Macera, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

08 Nisan 1989, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Toshiba Entertainment studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 18 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Shoko ve Maiko Ougi, görünürde mezuniyetlerini kovalayan ve eğlence peşinde olan iki sıradan kız öğrencidir.Shii-chan daha ciddiyken Mai-chan daha eğlenceli birisidir. Gerçekte ise, iki kız kardeş Karura tapınağından gelen güçlü şeytan çıkarıcılardır. İkisi de güçlerini ortaklaşa kullanır… Shii-chan ruhları “görebilir” ve Mai-chan ise onları kovabilir. Geleneksel Japon büyücülük konuları üzerinde şiddetle duran ürkütücü bir serinin film uyarlamasıdır.

yorum Yap