Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Hibike! Euphonium Movie 1: Kitauji Koukou Suisougaku-bu e Youkoso

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Sound! Euphonium the Movie: Welcome to the Kitauji High School Concert Band, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Sound! Euphonium the Movie: Welcome to the Kitauji High School Concert Band bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Gekijouban Hibike! Euphonium: Kitauji Koukou Suisougaku-bu e Youkoso isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 劇場版 響け!ユーフォニアム~北宇治高校吹奏楽部へようこそ~ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Müzik, Okul, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

23 Nisan 2016, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Lantis, Shochiku studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Kyoto Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 43 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Ortaokul bölgesel konser bandosu yarışmasında yaşadığı olay yüzünden müzikten koptuktan sonra, tubacı Kumiko Oumae yeni bir başlangıç umuduyla liseye gider. Kader, lise bandolarına ilgi duyan insanlar ile yakınlık kurmasını sağlıyor. Kumiko, bazıları acemi tubacı Hazuki Katou gibi yeni olan bando arkadaşlarının yardımıyla bir kez daha müzik yapmak için ihtiyaç duyduğu motivasyonu buluyor; kıdemli kontrbasçı Sapphire Kawashima; ve bando başkan yardımcısı ve diğer tubacı Asuka Tanaka. Kumiko’nun çocukluk arkadaşı ve tromboncu Shuuichi Tsukamoto ve ortaokuldan bando arkadaşı trompetçi Reina Kousaka gibi eski arkadaşları da var.nnFakat ekibin içinde kaos hüküm sürüyor. Ulusal bando yarışmasına hak kazanma amaçlarına rağmen, yeni bando danışmanı Noboru Taki bir şeyler yapmazsa, odaklanacakları tek şey yerel festivaldeki yarışma olacak.

yorum Yap