Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Hibike! Euphonium Movie 2: Todoketai Melody

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Sound! Euphonium the Movie: May the Melody Reach You!, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Sound! Euphonium the Movie: May the Melody Reach You! bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Gekijouban Hibike! Euphonium: Todoketai Melody isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 劇場版 響け!ユーフォニアム~届けたいメロディ~ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Müzik, Okul, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

30 Eylül 2017, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Lantis, Pony Canyon, Shochiku studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Kyoto Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 55 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Kansai bölgesel yarışmasındaki eleme turundaki başarılarının ardından Kitauji Lisesi konser grubu üyeleri bir sonraki performanslarına odaklanır. Yaz tatillerini en verimli şekilde kullanan grup, yaşamlarını müzisyenlik yaprak geçirmiş olan grup danışmanı Noboru Taki ve arkadaşları tarafından bilgilendirilir.nnKumiko Oumae ve arkadaşları Kansai yarışmasında altın madalya kazanmaya kararlıdırlar, ancak bir zamanlar gruptan ayrılan bir öğrenci yeniden katılmayı düşünür ve bu iki yıllık üyeler için hoş olmayan anıları canlandırır. Kumiko, hem öğretmeninin şaşırtıcı geçmişini hem de grubu zafere götürme arzusunun arkasındaki gerçeği öğrenir. Ulusal yarışmalara ulaşmak sıkı bir çalışma gerektirecek ve her öğrencinin gruba olan bağlılığındaki kararlılığı test edecektir.

yorum Yap