Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: High School DxD OVA

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde High School DxD Episodes 13 and 14, Highschool DxD OVA isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ハイスクールD×D OVA şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Romantizm, Okul, Komedi, Şeytanlar, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 2 / 2 bölümdür.

06 Eylül 2012, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını AT-X, Genco, Lantis studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise TNK studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“#1: Oppai, Minorimasu! Okulda kızların kaybolup hasta olarak ve göğüsleri daha küçük olarak dönmesiyle ilgili bir söylenti dolaşır. #2: Oppai, Motomemasu! Elinden gelenin en iyisini yapmaları için işlerini nasıl yaptıklarını gözlemlerken, Issei ve Asia Rias ile birlikte tabutun lanetli olup olmadığına bakarlar. Araştırma sırasında Issei mısırlı bir büyücü olan Unas isimli biri tarafından ele geçirilir .Unas da aynı zamanda Issei kadar sapıktır. Unas ancak gelini yapmaya çalıştığı bir şeytanın üzerine koyduğu laneti yok edebilirlerse Issei’nin vücudunu serbest bırakacağını söyler.

yorum Yap