Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Himeyuri

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ひめゆり şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Tarihi, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

23 Haziran 2012, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını ASIA Documentary Productions, Himeyuri Alumnae Incorporated Foundation studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 31 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“II. Dünya savaşı’nda Okinawa’da Himeyuri adındaki bir kız okulunun öğrencilerinin savaşa katılmasını anlatan Himeyuri’nin anısına yapılmış bir kısa film. Hikaye olayı bizzat yaşamış bir kişiden alınmıştır.

yorum Yap