Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Hokuto no Ken: Raoh Gaiden Ten no Haoh

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Legends of the Dark King: A Fist of the North Star Story, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Legends of the Dark King: A Fist of the North Star Story bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Ten no Haou: Hokuto no Ken Raou Gaiden isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 北斗の拳 ラオウ外伝 天の覇王 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Dövüş Sanatları, Aksiyon, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 5 / 13 bölümdür.

03 Ekim 2008, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Index, Showgate studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Satelight studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Büyük nükleer savaşı sonrasında çöllerin içinde bir adamın efsanesi büyüdü. Bu adamın ismi “Hokuto No Ken.” Kuzey yıldızının yumruğuydu. Efsanevi dövüş tekniği ustası ve inanılmaz güç ve dayanıklılığa sahip olan bu adam. “Ken” henüz yumruk ünvanını hak etmediğinden ondan önce başka bir usta vardı, Hokuto Shinken sanatındaeğitilmiş, ”Kralın Yumruğu, Cennetin ilahi yumruğu.”Raoh: Nihai Suikastçi, nihai savaşcısıydı. Bu Kuzey yıldızından önceki dünyanın hikayesi, bir adamın nasıl bir şekilde dünyanın geleceğinivahşi bir şekilde eline aldığını ve kaderini yeniden şekillendirdiğini ve bunu bir kahraman olarak değil, bir fatih olarak. Raoh denen adama göre, insanoğlunu kurtarmanın tek yolu onu topuğuyla ezmesiydi! Karanlık Kralın Efsanesi ~ Kuzey Yıldızının yumruğu’nda büyük savaş başlamak üzere!

yorum Yap