Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Hon Ran

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Crimson Wolf, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Crimson Wolf bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Hong Lang isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 紅狼[ホンラン] şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Büyü, Dövüş Sanatları, Aksiyon, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

07 Temmuz 1993, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Shogakukan Productions studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 59 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Dünyanın kaderi, karanlığın doğaüstü ordusunu yenmesi beklenen, üç sınanmamış savaşçının omuzlarındadır. Büyücülük, dövüş sanatları ve karşılıksız aşk. Yasak Şehir kapılarında patlayan yüzyıllar süren destansı bir savaş… Kızıl Kurt, animeler arasında gerçek dünyadan kullandığı referanslar ile fantezi kurgusunu daha inandırıcı kılan farklı bir deneyimdir.

yorum Yap