Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Honoo no Labyrinth

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Labyrinth Of Flames, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Labyrinth Of Flames bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 炎のらびりんす şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Samuray, Macera, Komedi, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 2 / 2 bölümdür.

25 Eylül 2000, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Bandai Visual studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio Fantasia studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 33 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Gerçek bir samuray olmak için her şeyi göze almış Rus spastik inek Galan’la tanışın. Galan’ın kılıçlara ilgisi olduğunu bilen arkadaşı Natsu, Galan’ı evine davet eder. Nesilden nesile aktarılan kılıç, Natsu’nun müstakbel eşi ve eski kılıçları çalan bir çete örgütünün de dâhil olmasıyla Galan’ın başına gelmeyen kalmaz.

yorum Yap