(Tartışma) Evangelion VS FranXX Birimleri

99 okunma — 14 Kasım 2021 13:44
avatar

Argonaut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazarlarımızdan ben yani @argonaut ve @slayer ile sizin için bir Evangelion VS FranXX içeriği hazırladık. Umarız ki hoşunuza gider. Bilmeyener (ki bilmeyen birisi niye okusun) için Darling in the FranXX ve Neongensis Evangelion animelerinden robotlar için bir tartışma bu.

Argonaut: Bana göre Evangelion birimleri olduka FranXX birimlerine benziyor. Buna rağmen gelişmişlik açısından FranXX ‘lar daha üstün gibi.

Slayer: Daha üstün olmasının sebebi darling birimlerinin bir enerji kablosu olmaması, kötü olmasındaki sebep ise iki kullanıcının kullanması, yani bu kullanıcılardan bir tanesi fikir ayrılığına düşüp franxx i kullanmazsa o robot hareket edemez.

Argonaut: Normalde zaten uygun kişiler hareket ettirebildiğinden “Fikir Ayrılığı” pek söz konusu olamaz. Kablolu robot fikrini bulanı da sopayla dövmek lazım.

Slayer: Kablo ile robot fikri cidden çok saçma üstelik eva birimlerinin için görünlü sohbet bile varken ve üstelik yıl 2015 .

Argonaut: İki birim de yarı organik olmasına rağmen belli bir şarj desteğine ihtiyaç duyması her ikisinin de eksikliği. Bence yarı organik birimlerin enerji değil yiyeceğe ihtiyacı olmalı.

Slayer: Öyle cidden çok çok daha mantıklı olurdu hatta ve hatta evangelion ve darling enerji kaynağı yedikleri düşmanlar olsa çok çok daha iyi olabilirdi, mesela eva biriminin gücü biteceği sırada “berserk” moduna geçse ve o karşısındaki meleği yemeye başlasa.

Argonaut: Savaşta kim kazanır konusuna gelmeden önce, Berserk modunun Stampede moduna aşırı benzediğini fark ettin mi?

Slayer: Neden benziyor acaba, 2018 yapımı darling’in konseptinin tamamını 1998 yapımı neon genesis evangeliondan esinlendiği için olabilir mi ?

Argonaut: Daring ‘in Ecchi Eva çakması olduğunu kabul ediyorum ama bu kadar bariz bir detayı koymasalar olmaz mıydı?

Slayer: Olmazdı, nedeni ise bunu mantığa oturtamamak ile birlikte insanlar darling’i “yeni nesil evangelion” diye gördükleri için özgün bir konsept fikri bile olamazdı.

Argonaut: O zaman final sorusuna dönelim. FranXX vs Evangelion kim kazanır?

Slayer: “Bu soruya eşitler diyebiliriz, nedeni ise darling’in ana fikir olarak çok farklı olması, yani evangelion depresyon konseptinde iken darling ecchi kafasında ama onda da olamamış bir eser….

Argonaut: Bu bir kaçış, gerçek bir cevap istiyorum. Bir cep boyutta şartlar eşitken kim kazanır?

Slayer: Bence evangelion birimi, çünkü kullanıcı ölse dahi robot hareket eder berserk modu eva’nın içindeki ruh sayesinde.

Argonaut: Bence kullanıcı öldükten sonra savaşın bir önemi yok ama yine de o noktaya gelmeden şarjı biter ve FranXX birimi kazanır.

Slayer: Bence şu mantık ile düşünürsek “evangelion birimlerini sadece birer robot yapalım darling gibi” dersek tabi ki franxx birimleri kazanır çünkü eva birimlerinin gücü tanrısal bir güçtür.

Argonaut: Evet ya, Evangelion’ların ilahi varlık olmaları gibi konuyu aşırı uca taşıyan bir özellikleri var. Sanırım bir robot olarak FranXX ama bir Yarı Robot olarak Eva kazanır.

Slayer: Yani ikiside kendi şartlarında üstünler, bu yüzden bence eşit bitebilme ihitmali var.

Argonaut: O zaman bu seferlik beraberlik diyelim mi?

Slayer: Olur diyelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.