Tanjirou Kamado Kimdir ?

Tanjirou Kamado Kimdir ?
tanjiro kamado
0

Tanjirou Kamado, Demon Slayer ya da Kimetsu no Yaiba olarak bilinen aynı isimli mangadan uyarlama Japon anime kahramanıdır. Yaşadığı evrende serinin adına da uygun olarak Şeytan Katleder. Babası öldükten sonra 6 kardeşi ve annesine bakması için kömür satar ama yine kömür satmak için evinden epey uzak ve işlek bir kasabaya gider, o kasabada tanjirou bütün kömürleri satar ve eve cebinde parası ile gider.

Eve gitmeden yaşlı bir müşterisi saat geç olduğu için ona tek geceliğine evinde misafir eder ve iblisler ilgili olan bir efsane anlatır, bu efsaneye göre iblisler geceleri dışarı çıkıp insan etiyle beslenen ve güneş ışığına çıkınca kül olan varlıklardır.Sabah olur ve tanrjioru müşteriye bütün yardımları için teşekkür eder ve evine doğru yol alır.

Eve ulaşan Tanjiro tüm ailesinin Şeytanlar tarafından katlediğini ve geriye kalan tek kardeşinin bir şeytana dönüştüğünü görür. Kardeşini kurtarmak için girdiği çabanın sonunda yolu bir Şeytan Avcısı ile kesişir. Kardeşinin ondan korumak için giriştiği çabayı taktir eden avcı onu da Şeytan Avlama işinde dahil eder. Tanjiro kardeşini tekrar insan yapmak için bu salgının kaynağını yok edene kadar yoluna devam etmeye karar verir.

Sen ne düşünüyorsun?