Anime Bilgi: Shonan Junai Gumi!

7 okunma — 21 Kasım 2021 10:59
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Shounan Junai Gumi, Shounan Jun’ai-gumi!, Shonan Junai-gumi!, Pure Love Gang of Shounan, Young GTO isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 湘南純愛組! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Okul, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 5 / 5 bölümdür.

21 Ocak 1994, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Japan Home Video studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise J.C.Staff, Life Work studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 46 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Shonan Jun’ai Gumi, Tohru FUJISAWA’nın Great Teacher Onizuka’nın öncesini anlatan aynı adlı mangasından uyarlamadır. Shonan Jun’ai Gumi, Onizuka ve Ryuuji’nin Onibaku efsanesini, lise hayatlarını, arkadaşlarıyla takılmalarını, aile yaşamlarını anlatır. Gerçi Onizuka’nın sadece annesini görürüz. GTO’da genç ve güzel bayan öğrencileri avlamaya çalışan Onizuka, lisede de farklı değildir. Sürekli girişimlerde bulunur ama hiçbiri sonuca varmaz. Onizuka ve Ryuuji, sokak kavgalarında süperdirler ama iş, kızlara gelince beceremediklerinden stillerini değiştirmeye karar verirler. İkisinin de ilk hedefleri güzel öğretmenleri olur. Shonan Jun’ai Gumi’nin animesinin yanı sıra animedeki hikayeleri anlatan gerçek oyuncularla çekilmiş, ev için hazırlanmış 6 bölümlük videosu da bulunmaktadır. Anime 5 bölüm olsa da, animeden farklı olarak çekilen 6. bölüm; Shonan Junai Gumi!: Bad Company adını taşımaktadır. Shonan Junai Gumi!: Bad Company, Tohru FUJISAWA’nın Shonan Junai Gumi! ve Great Teacher Onizuka mangaları arasında yazdığı 2 ciltlik Bad Company adlı mangasından uyarlamadır ve Shonan Junai Gumi!’den öncesini yani Onizuka ve Ryuuji’nin nasıl tanıştıklarını, kavga ile başlayan güçlü dostluklarını ve Onibaku efsanesinin nasıl doğduğunu anlatır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.