Anime Bilgi: Slam Dunk: Shouhoku Saidai no Kiki! Moero Sakuragi Hanamichi

5 okunma — 21 Kasım 2021 10:59
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Slam Dunk Movie 3, Slam Dunk OVA 3, Slam Dunk Shouhoku Kaidai no Kiki! Moeru Sakuragi Hanamichi, Slam Dunk: Shouhoku’s Greatest Danger! Sakuragi Hanamichi isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) スラムダンク 湘北最大の危機!燃えろ桜木花道 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Okul, Shounen, Spor, Yaşamdan Kesitler, Komedi, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

04 Mart 1995, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Toei Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 40 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Kainan Lisesine karşı yapılan maçı kaybettikten sonra, Shohoku Takımı ve yeni tıraşlı Hanamichi Sakuragi, Ryoukufu High tarafından bir sergi maçına davet edildi. Teknik direktör Anzai, bunu Shohoku’nun güvenini kazanma fırsatı olarak görüyor ancak Ryoukufu’nun yeni kurulan şampiyona kalibrasyon serisine sahip olduğu açıklandı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.