Anime Bilgi: Soukou Kihei Votoms: Red Shoulder Document – Yabou no Roots

1 okunma — 21 Kasım 2021 10:59
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Armored Trooper Votoms: Red Shoulder Document – Roots of Treachery, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Armored Trooper Votoms: Red Shoulder Document – Roots of Treachery bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Armored Trooper Votoms: Red Shoulder Document – Yabo no Roots, Armored Trooper Votoms: The Red Shoulder Document – Roots of Ambition isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 装甲騎兵ボトムズ レッドショルダードキュメント野望のルーツ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Mecha, Bilim Kurgu, Askeri, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

19 Mart 1988, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin bir bölümlük süresi 56 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“TV Serisinin Öncesinde Geçen Olayları, Serinin İlerisinde Açıklanacak Bazı Bilgileri İçerisinde Vererek Anlattığı İçin: Ya TV Serisi Bitirdikten Yada TV Serisinin 3/4’lük ( UOODO, KUMMEN ve SUNSA ) Kısmını İzledikten Sonra Başlanmalıdır. Gilgamesh tarafına ait askeri konvoya saldırı düzenlenmiştir. 3 dakika içerisinde herkes öldürülür. Akla ilk gelen, saldırıyı yapanların Balarant’tan olduğudur. Lakin savaş tarzı, Gilgamesh’ın gizemli ve ölümcül birliği Red Shoulder’ın işiymiş gibi gözüksede, buna kesin kanıtta bulunamaz. Sunsa gezegenine yapılacak saldırının planlarını bizat Red Shoulder’ların kurucusu Albay Pailsen tarafından yapılmıştır ve saldırının arifesinde “konvoy saldırısı” hakkında sıkıştırılsada, ustalıkla suçlamalardan kendini aklamayı başarır. Bu sırada yeni birliklerine giden 21 asker, oldukça sıkı korunmakta olan eğitim üslerine varır varmaz beklenenden çok farklı bir savaş tatbikatına tabi tutulmak üzeredirler…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.