Anime Bilgi: Sousei no Aquarion

3 okunma — 21 Kasım 2021 11:00
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Aquarion, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Aquarion bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Genesis of Aquarion, Holy Genesis Aquarion isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 創聖のアクエリオン şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Mecha, Aksiyon, Romantizm, Bilim Kurgu, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 26 / 26 bölümdür.

05 Nisan 2005, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Bandai, Media Factory, Tohokushinsha Film Corporation studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Production Reed, Satelight studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Dünya 11 yıl önce Büyük Felaket ile yerle bir olmuştur. Antartik buzulları çözülmüş, her yeri sular kaplamıştır. İnsanlar, az sayıda kalan şehirlerde yaşam mücadelesi vermektedirler, ancak buralar da Shadow Angel adında, Antastis’ten kalma bir ırkın tehdidi altındadır. Yönettikleri Mistik Canavarlarla, bu kanatlı ırk, insanlardaki yaşam enerjisinin peşindedirler. Onları durdurabilecek tek güç, kendisi de Atlantis zamanında kalan ve kısa süre önce tekrar gün ışığına çıkarılan bir savaş robotudur: Aquarion Aquarion’u oluşturmak için 3 ‘vektör makinası’nın birleşmesi gerekmektedir. Bu vektörleri kullanabilecek pilotlar çok özel kişilerdir, bunlarda ‘element’ denen bir güç vardır. 12,000 yıl önce Atlantis’de Shadow Angel’lar ile savaşan biri vardır: Apollonius, namı diğer Solar Wing. Apollonius’un reenkarne olduğuna inanan ekip, onu bulmaya pilotlarını gönderir. Apollon adında bir genç onun özelliklerini andırmaktadır ancak sırtında kanatlardan iz yoktur. Apollon kendini ve içindeki gücü, mistik canavarlarla ilk karşılaşmalarında gösterecektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.