Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Strait Jacket

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ストレイト・ジャケット şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Aksiyon, Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 4 / 3+ bölümdür.

26 Kasım 2007, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise feel. studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 26 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Alternatif bir dünyada insanlar buhar teknolojisinin yanında büyü gücünü de keşfetmiştir. Büyü, insanlığın yararı için tarımda, askeri alanda, ticarette, tıpta – kısaca her alanda kullanılmaya başlanmış fakat bunun bir bedeli olarak aşırı derecede büyü kullananlar çıldırarak canavara dönüşmeye başlamıştır. Dönüşenleri durdurabilecek tek şey mold teknolojisidir. Mold; savaş zırhlarını giyen özel uzmanlar, yani “taktik büyücüler”, iblise dönüşenlerle savaşmaktadır. Fakat bu kişiler de kullandıkları büyü yüzünden savaştıkları iblisler gibi delirme ve dönüşme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle halk bu insanlara Strait Jackets adını vermiştir Reiot Stainbarg lisanssız ve tek başına avlanan bir taktik büyücüdür. Hastanede yapılan bir operasyon sırasında doktorlardan biri çıldırarak canavara dönüşünce büyü idare bürosu müfettişi olan Nerin Simmons, Reiot’un yardımını istemek zorunda kalır.

yorum Yap