Anime Bilgi: Strike Witches OVA

0 okunma — 21 Kasım 2021 11:00
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ストライクウィッチーズ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Büyü, Aksiyon, Bilim Kurgu, Askeri, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

01 Ocak 2007, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Rakuonsha studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Gonzo studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 8 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“1939’da dünya Neuroi adı verilen bilinmeyen uzaylı türü tarafından yıkıma uğradı. İnsanlık eşit olmayan bu savaşta mücadele etmeye devam ediyor. Uzaylıların sert zırhlarını delip geçebilecek bir konveksiyonel silah olmadığı için direnç kuvvetleri savaş alanında durumu dengeleyecek bir yol bulmak için hiçbir masraftan kaçınmayacak. Sonunda genç kızların büyü gücünü ölümcül silahlara dönüştürebilen Striker unit adı verilen cihazlar tasarlandı. Cadı olarak bilinen dünya üzerindeki tüm kadınlar hayatta kalma savaşı için toplanıyor. Bununla birlikte 501. Ortak Saldırı Bölüğü Strike Witches savaşın ölümcül olduğu ön saflarda yer alıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.