Anime Bilgi: Strike Witches: 501 Butai Hasshin Shimasu!

5 okunma — 21 Kasım 2021 11:00
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Strike Witches: 501st JOINT FIGHTER WING Take Off!, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Strike Witches: 501st JOINT FIGHTER WING Take Off! bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ストライクウィッチーズ 501部隊発進しますっ! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Bilim Kurgu, Shounen, Askeri, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

10 Nisan 2019, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Anime Beans, Glovision, Nippon Columbia studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Acca effe, Giga Production studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 13 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Yoshika Miyafuji, Neuroi olarak bilinen istilacı tür uzaylılara karşı insanlığı savunan 501. Ortak Saldırı Bölüğüne katılır. Bununla birlikte düşman saldırısının olmadığı günlerde o ve bölükteki diğer askerler yemek yapıp bulaşık yıkamak gibi gündelik işleri üstlenecektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.