Anime Bilgi: Tales of Symphonia The Animation: Sylvarant-hen

7 okunma — 21 Kasım 2021 18:57
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Tales of Symphonia The Animation: Sylvarant Chapter isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) テイルズオブシンフォニア THE ANIMATION シルヴァラント編 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Büyü, Dövüş Sanatları, Aksiyon, Shounen, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 4 / 4 bölümdür.

08 Haziran 2007, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Frontier Works, Geneon Universal Entertainment studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise ufotable studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 32 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

““Birbirinden habersiz iki dünya; Sylvarant ve Tethe’alla… Her iki dünyada da seçilmiş kişi dünyasının iyileşmesi için tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkmak zorundadır. Bu yolculuğun sonunda uyuyan ruhları uyandıran kişi, dünyasının “mana”sını onaracak ve dünyasını yok olmaktan kurtaracaktır. Ancak bir dünyanın kurtulması demek…”Colette Brunel, Sylvarant’ın seçilmiş kişisidir. İyi kalpli ve utangaç bir genç kız olan Colette’nin en yakın arkadaşı Lloyd’dur. Lloyd, bir yetimdir ve Dirk adında bir cüce tarafından evlat edinilmiştir. Lloyd, Colette’ye karşı derin sevgi beslese de bir türlü ona açılamamıştır ve Colette’nin yolculuğa çıkacak olması onu çok üzmektedir. Colette ise bu yolculuğu tamamlayıp dünyayı iyileştirmek, dünyanın güzelliklerini korumak ve Lloyd ile huzur içinde yaşamak istemektedir. Ancak bu yolcuğun tamamlanmasını istemeyen bazı güçler vardır; Desian. Colette, görevini almak için gittiği Martel Tapınağında “Desian”lar tarafından saldırıya uğrar. Collette, Lloyd ve paralı asker olan Kratos tarafından bu saldırıdan kurtarılır. Ancak Desianlar, Lloyd ile dövüşürken Colette kadar ilgi çekici bir şeyi keşfederler; Exsphere…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.