Anime Bilgi: Tamayomi

4 okunma — 21 Kasım 2021 18:56
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

TAMAYOMI: The Baseball Girls, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. TAMAYOMI: The Baseball Girls bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 球詠 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Okul, Spor, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 3 / 12 bölümdür.

01 Nisan 2020, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Sotsu studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio A-CAT studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Atıcı Yomi Takeda, ortaokul yıllarında okullar arası beyzbol turnuvasında fazla ilerleyemedi. Takımındaki tutucu onun seviyesinde olmadığından, özel hareketi “Büyülü Atış”ı kullanamadı ve sonra onu kullanamadığına pişman oldu. Ortaokuldan sonra beyzbolu bırakmaya karar verdi ve beyzbol kulübü olmayan Shin Koshigaya Lisesi’ne gitti.nnOrada uzun zamandır görüşmediği çocukluk arkadaşı, çocukken birlikte catchball oynadığı Tamaki Yamazaki’yi buldu. Tamaki, ortaokul yıllarında bir tutucu olarak beyzbol oynuyordu ve Yomi’nin “Büyülü Atış”ını bile yakalayabilirdi!nnÇocukken verdikleri sözleri şimdi tutabilirler! Beyzbol yolculuğunda bir kez daha birlikteler… nnBu beyzbolu seven kızların hikayesinin başlangıcı!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.