Anime Bilgi: Tanpen Unico: Kuroi Kumo to Shiroi Hane

4 okunma — 21 Kasım 2021 18:56
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Unico: Black Rain and White Feather isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 短編ユニコ 黒い雲と白い羽 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Çocuklar, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

01 Ocak 1979, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Sanrio studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 26 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Tanrıça Venüs güzel bir kız olan Psyche’yi kıskanır ve verdiği zararlardan onu koruyanın, şans kaynağının tek boynuzlu atı Unico olduğunu iddia eder. Unico tanıştığı herkesi mutlu etme gücüne sahiptir. Bunun sebebi ya kişiliğidir ya da boynuzunun gücüdür. Venüs Unico’yu sürgüne gönderir. Bu nedenle Batı Rüzgarı Unico’yu bir oraya bir buraya sürüklemektedir. Oldukça kirli bir şehre götürülen Unico yakınlardaki bir fabrikanın yarattığı kirlilik nedeniyle hasta olan Chiko isimli bir kızla tanışır. Bunun üzerine Unico onu neşelendirmeye, iyileştirmeye ve o fabrikayı yok etmeye karar verir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.