Anime Bilgi: Tenpou Ibun: Ayakashi Ayashi

1 okunma — 21 Kasım 2021 18:56
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Ghost Slayers Ayashi, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Ghost Slayers Ayashi bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Tenpouibun Ayakashiayashi, Strange Story of Tempou Era: Ayakashiayashi isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 天保異聞 妖奇士 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Tarihi, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 25 / 25 bölümdür.

07 Ekim 2006, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex, Mainichi Broadcasting System studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Bones studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 20 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Tenpo 14 yılında, Başka bir dünyadan, Youi adında canavarlar Edo’ya saldırır. Onlara karşı savaşanlar, Bansha Aratemesho üyeleridir. Halk arasında, Bansha Aratemesho yabancı kitapları araştıran bir örgüt olarak bilinmektedir. Aslında onlar, Youi’yi yok etmeye adanmış bir örgüttür. Bu savaşçılara Ayakashi denmektedir. Ülkedeki garip olaylar hakkında bilgi toplarlar ve ortaya çıkan Youiler’i yok etmeye gönderilirler. Genelde çok garip insanlardır. Örneğin, hafızasını kaybetmiş bir adam, erkek gibi giyinen bir kız. Youi’yi yenmek için özel güçlere sahiptirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.